Česká spořitelna cílí nejenom na dospělé, ale i na děti

Co je dnes v bankovním segmentu poměrně zajímavé, to je i možnost toho, že řada produktů může být sjednána také dětem. Pojďte spolu s námi zjistit, jaké konkrétně nabídne největší banka u nás - Česká spořitelna.

Většinou bankovních služeb využívají především lidé v dospělém věku. A to ve chvíli, kdy začnou pracovat, nebo ve chvíli, kdy účet potřebují třeba k financování studia na vysoké škole. Tito lidé už ale dávno nejsou jedinými klienty, kteří mohou bankovních služeb využívat. Stále častější jsou totiž produkty určené pro děti. Nikoliv v tom směru, že by si je děti mohli založit, ale spíše v tom směru, že jim je založí jejich rodiče. A to například pro lepší start do života.

Česká spořitelna nabídne účet, ale i vkladní knížku

V tomto směru je banka rozhodně poměrně pokroková, protože nabídne možnost, abyste jako rodič sjednali svému dítěti běžný účet. Stačí jediné, a to jeho věková hranice v rozmezí 8 – 15 let. Na základě toho Česká spořitelna sjedná takové konto, kam mu můžete nejenom ukládat a posílat peníze, ale prostřednictvím kterého ho můžete naučit hospodařit s penězi. V rámci vzdělání v oblasti finanční gramotnosti je to určitě dobrá volba. Navíc stále máte pod kontrolou, co se s penězi děje. Druhým produktem, který je určený hlavně na zajištění do budoucna, je dětská vkladní knížka. Ačkoliv název lehce svádí k mladším dětem, je určena i pro mládež.

Mimo správy peněz umožní CSAS také spořit a investovat

Že aktuální služby a produkty pro děti kopírují nabídku určenou pro dospělé, to poměrně jasně a dobře demonstrují i další produkty. Těmi je třeba možnost pravidelného investování, a to do fondů, dluhopisů, ale i akcií. To je vhodné pro ty rodiče, kteří nechtějí peníze prostřednictvím CSAS jenom spravovat, ale i zhodnocovat. Tuto variantu poté doplňuje stavební spoření, které však v oblasti produktů pro děti není už několik let nic nového.