Komu přijde vhod možnost oddlužení?

Dluhy nejsou nic příjemného. O tom se každým dnem přesvědčuje stále více lidí. Naštěstí náš stát přichází s jejich řešením. Tím je oddlužení. Zjistěte s námi, komu konkrétně může přijít vhod.

Začneme určitě zajímavou novinkou, kterou je oddlužení manželů. Díky této možnosti už si nemusíme žádat nutně jenom jako jednotlivec, jelikož máme možnost žádat si také v páru. Tedy se svým manželem nebo manželkou. Tato možnost tedy přijde vhod všem, kteří hledají třeba oddlužení nemovitosti, nebo jiného majetku, který je ve společném jmění manželů.

O oddlužení si nejčastěji žádají zaměstnanci

Ano, právě tato skupina lidí je tou, která si může o tuto možnost také požádat. A musíme říci, že do ní spadá také nejvíce lidí. Právě oni splní jednu z hlavních podmínek, a to takovou, že jejich dluhy řešené v rámci oddlužení mohou být nutně jenom soukromého charakteru. Důležitou roli zde hraje hlavně jejich příjem, který plánují v následujících pěti letech. Podle toho se rozhodne, zda jim bude žádost schválena. Dobrou možností, jak si vše zjistit předem, je oddlužení kalkulačka. Ta může vypočítat i informace o tom, kolik dluhů může být například také odpuštěno.

Také podnikatelé o oddlužení fyzické osoby žádají

Další skupinkou lidí, které přijde daná metoda řešení konkrétních dluhů vhod, jsou zcela jistě podnikatelé. Pokud bychom se na daný segment podívali o trochu blíže, rozhodně musíme říci, že oddlužení fyzické osoby je spojeno jak s dluhy soukromými, tak v některých případech také s dluhy podnikatelskými. Zde je však třeba nejprve několik postupů, které jsou spojeny s převedením dluhů na soukromou osobu. Teprve poté může klasické oddlužení OSVČ proběhnout. A to nejenom za stejných podmínek, ale samozřejmě také se stejnými výhodami, které jsme uvedli jak v případě zaměstnanců, tak i v případě manželů.