Přehled výhod, se kterými je spojeno oddlužení

Když žádáme o oddlužení, hledáme primárně cestu z dluhů. Málokdo ale ví, že jsou s touto cestou spojeny i výhody. Třeba oddlužení manželů přináší tu, že si můžeme požádat v páru. Tím ale nekončíme.

Mezi další výhodu, kterou musíme zmínit, patří jistě možnost oddlužení OSVČ. Ta není spojena jenom s možností řešit naše výhradně osobní dluhy. Je totiž spojena také s možností vyřešit i takové dluhy, které jsou podnikatelského charakteru. A to mnoho živnostníků uvítá, jelikož neúspěch v podnikání už nemusí nutně znamenat jakékoliv pozitivní vyhlídky na budoucí život. Právě naopak.

Oddlužení vám umí odpustit vaše závazky

Výhod je více než dost. Souvisí s nimi třeba i to, že ne vždy je nutné uhradit všechny závazky, které máte. Pokud se pro oddlužení rozhodnete, je pro vás možností uhradit třeba jenom 30 procent všech vašich dluhů. A co je spojeno s těmi ostatními? Ty jsou definitivně odpuštěny. Samozřejmě za podmínky, že uděláte vše proto, abyste během pětiletého období uhradili co možná nejvíce peněz. Kolik konkrétně to může být, to vám již prozradí oddlužení kalkulačka. U mnohých tak skutečně platí, že více než 30 procent svých závazků platit nemusí a přitom vyjdou s čistým štítem.

Oddlužení fyzické osoby vás chrání třeba před exekutory

Je to také ochrana před vymáháním dluhů, která se může hodit například při oddlužení nemovitosti. Na mysli máme hlavně situaci spojenou s tím, že v průběhu oddlužení fyzické osoby splácíte peníze výhradně soudu. A ten následně rozděluje přijaté finance věřitelům a dalším lidem, kterým dlužíte. Je tedy jasné, že ti na vás po celé pětileté období nemohou. Stejně tak na vás nemohou ani jejich vymahači, stejně jako na vás nemohou například ani případní exekutoři. I to je velká výhoda této cesty, na kterou se dnes může vydat opravdu téměř každý, kdo má finanční problémy.