Máte dluhy z podnikání? Insolvence je může vyřešit

K čemu je vlastně dobrá insolvence? K řešení vašich dluhů. Ty nemusí být nutně osobního charakteru, jelikož při vysvětlení toho, co je insolvence, se musíme dotknout také dluhů, které jsou podnikatelské.

Podíváme-li se na insolvenci blíže, je dobré popsat daný proces jako až pětileté období, v rámci kterého hradíte své aktuální závazky. Poté vycházíte s čistým štítem, registr dlužníků insolvence vás vymaže ze své databáze a vy tak můžete začít nový život. Samozřejmě s danou cestou jsou spojeny i výhody, které se týkají možnosti odpuštění dluhu, stejně jako výhody řešit i dluhy podnikatelské.

Jaké závazky tedy v rámci insolvence vyřešíme?

Primárně to jsou ty osobní, které vzniknou během našeho soukromého života. Být to ale mohou i závazky podnikatelské, které původně vznikly právě ve spojení s naší firmou. I ty však umí insolvence spojená s fyzickými osobami vyřešit. Pouze je třeba dodržet specifický postup. V rámci sledování insolvence totiž nejdříve musíme oddlužit firmu a teprve poté, co mohou dluhy přerůst na naši osobu využít této zákonné možnosti. Podmínky zůstávají stejné a tak vše začíná žádostí na příslušný soud, přičemž se následně čeká na to, zda nám bude vše povoleno.

U insolvence fyzických osob lze využít i pomoc

Jelikož podnikatelské dluhy nejsou spojeny s tak jednoduchým postupem, je určitě dobrou volbou využít pomoci. A to samozřejmě takové, v rámci které je za nás vyplněna i podána žádost, stejně jako je nám poskytnuto i poradenství spojené s tím, jak dluhy dostat do toho potřebného stádia, aby je mohla vyřešit insolvence fyzických osob. I před touto fází může být využita kalkulačka insolvence, která se tak stane praktickým nástrojem v tom, jak si můžeme vcelku hravě a jednoduše spočítat to, kolik budeme platit, jak dlouho budeme platit a jak se nám vše také vyplatí.