Oddlužení fyzické osoby zmírňuje podmínky schválení

Když se možnost oddlužení fyzické osoby poprvé objevila, byly s ním spojené poměrně náročné podmínky, které ne každý žadatel dokázal splnit. Dnes jsou ale o mnoho mírnější. Známe hlavní změny.

Tou první je třeba to, že si dnes už nemusíme nutně žádat jenom jako samostatná fyzická osoba. Co je dnes samozřejmostí, to je rozhodně možnost požádat si i jako manželský pár. Díky tomu můžeme říci, že osobní bankrot nemusí nutně řešit jenom dluhy jednotlivců, ale že dokáže hravě vyřešit také dluhy spojené se společným jměním konkrétních manželů.

V rámci oddlužení fyzické osoby lze řešit i podnikatelské dluhy

Je jasné, že primárně je celý proces zaměřený na dluhy osobního charakteru. Tedy takové, které vznikly v souvislosti s našimi soukromými půjčkami a potřebami. Dnes však musíme říci, že dané oddlužení fyzické osoby může vyřešit i dluhy podnikatelské. Nejprve je však třeba řešit vše zákonnou cestou v rámci podnikatelské činnosti. Teprve poté, kdy se dluhy mohou přesunout i na soukromou osobu, lze využít této možnosti. Samozřejmě zde už se jedná o postup složitější a tak je doporučováno využít zkušenou a odbornou pomoc z řad firem, které se právě na postup spojený s oddlužením specializují

O oddlužení může žádat jakákoliv fyzická osoba

Nezapomínejme také na další velmi důležitou podmínku, která se týká toho, kdo si může o konkrétní oddlužení požádat. Stále sice platí, že to jsou jenom fyzické osoby, ale i u nich platí mírnější kritéria. Nemusí to být nutně jenom zaměstnanci s dostatečně vysokým platem, jelikož se může jednat také o konkrétní podnikatele. Také často nemusí hrát roli jenom samotný příjem, jelikož dluhy lze hradit i ze soukromého prodeje majetku. Ten se tak stává součástí žádosti, což může celý proces schválení také výrazným způsobem zjednodušit. Přihlíženo je zkrátka k mnoha věcem, podle kterých příslušný soud následně rozhodne.