Do čeho nám Fio banka umožní investovat

Investice jsou dobrou cestou k tomu, jak poměrně výrazně a zajímavě zhodnotit naše finanční prostředky. I Fio samozřejmě v rámci této cesty nabídne několik možností. Pojďme zjistit, jaké.

Důvody, proč investovat, jsou prosté. Hlavním cílem je využití našich peněz k tomu, abychom pomocí nich mohli výrazně zvýšit zisk. A to poměrně vysokým procentem. Důležité je ale zmínit i to, že s investicemi jde ruku v ruce také možné riziko, na které je dobré dát si v mnoha případech velký pozor. Naštěstí Fio dnes nabízí i řadu kurzů, stejně jako poradenství, a tak může být cesta investic vhodná i pro začátečníky.

To nejvyhledávanější, co Fio banka nabídne? Rozhodně akcie

Pokud se lidé u této banky rozhodnou k investicím, je samozřejmě jasné, že nejvíce vyhledávají investice spojené s akciemi. Právě ty představují podíly na majetcích akciových společností. S akciemi umožní Fio banka obchodovat třeba v České republice, ale stejně tak na trzích v USA, ale třeba také v Německu. Do této oblasti investic poté spadá i možnost s označováním ETF. Jedná se o konzervativnější akciové investice, které jsou podobné podílovým fondům, ale potěší hlavně tím, že jsou výhodnější z hlediska poplatků.

U Fio je možné investovat i do derivátů

Další možností, jaké můžete jako klienti banky využít, se týkají konkrétně derivátů. Máme-li být v tomto směru konkrétní, je možné obchodovat třeba zlato, ale stejně tak i ropu, nebo pšenici a další komodity. Mimo této varianty umožní Fio obchodovat také investiční certifikáty, nebo stále oblíbenější warranty. Vše je možné díky vytvořenému přístupu na americké termínové burzy, kde právě dané obchody probíhají a kam budete mít také přístup. Důležité je v tomto směru dodat, že je vám k dispozici nejenom klasická desktopová aplikace, tak i aplikace mobilní. Ta je určena nejenom pro telefony, ale i tablety.