Jak spořit s UniCredit?

Spoření je cestou, jak můžeme nejenom rychle, ale také garantovaně a bez rizika zhodnotit naše finanční prostředky. Možností na trhu je spousta a tak se podívejme na to, co nabídne UniCredit.

Pokud mluvíme o spořicích produktech, máme na mysli především spořicí účty. Ty jsou svými parametry podobné, jako účty běžné. Také máme peníze k dispozici a také díky nim lze finance jednoduše spravovat. Co je však jejich hlavní výhodou, to je možnost výhodnějšího úročení. A jaké produkty můžeme u zmíněné banky sjednat? Pojďme se na ně podívat.

UniCredit a její spořicí účty

Začneme tedy klasikou, a to možnostmi v rámci spořicích účtů. Zde nesmíme zapomenout hned na základní produkt, kterým je spořicí účet s označením Prima. Ten nabídne UniCredit hlavně menším střadatelům. Úroková sazba, které se k němu váže, je 0,30 procent ročně. Peníze na daném účtu jsou samozřejmě ihned k dispozici a jeho vedení i založení je zdarma. Z tohoto účtu poté vychází druhý spořicí produkt, a to konkrétně účet s označením Plus. I ten nabídne stejný úrok, ale je vhodný pro větší střadatele. Tímto úrokem lze totiž zhodnocovat sumy, které dosahují částek až 20 000 000 korun českých.

Co dále UniCredit Bank umí? Termínované vklady

Kromě standardních spořicích účtů lze jednoduše využívat i další zajímavý produkt, a to jsou termínované vklady. Už jejich název jasně napovídá, o co konkrétně půjde. Určeny jsou všem, kteří nepotřebují finanční prostředky nijak akutně a tak je mohou na určitý termín vložit na zhodnocení. Zde jim UniCredit Bank nabídne nejenom to, že lze investovat v českých korunách nebo dalších měnách, ale umožní jim volit i z různých termínů. Samozřejmě platí, že čím déle naše peníze v rámci daného vkladu necháme, tím více nám může přinést. Možnosti jsou od několika měsíců, po několik let. Samozřejmě vybereme-li peníze předčasně, možnost zhodnocení ztrácíme.