Home Credit a jeho historie

Každý úvěrová společnost by měla mít dobrou historii, jelikož i ta se podepisuje na kvalitě nabízených produktů. Podívejme se společně na to, čím konkrétně se může pyšnit Home Credit a kdo za ní stojí.

Dnes na našem trhu existuje několik desítek nebankovních společností. Ne všechny ale mohou nabídnout stejné služby, nebo stejné produkty. Stejně tak nemají všechny stejně dlouhou historii. Podíváme-li se na tohoto poskytovatele, tak začal na našem trhu působit už v roce 1997. Tehdy ještě v segmentu spotřebitelských půjček. Teprve později došlo k tomu, že se začala škála produktů rozšiřovat o neúčelové půjčky, konsolidaci, nebo kreditní karty.

Home Credit má u nás dominantní postavení

Že se jedná o úvěrovou společnost skutečně velkou, to dokládá i fakt, že v roce 2014 došlo k tomu, že společnost poskytla úvěry, které byly ve výši téměř devíti miliard korun českých. Je to dáno i tím, že Home Credit má také velmi dobré zázemí. Je členem několika finančních skupin, z nichž nejznámější je jistě PPF. Díky tomu se celá společnost neorientuje jenom na tuzemský trh, ale dokáže se orientovat i na celou řadu dalších trhů. Hlavně potom v oblasti střední a východní Evropy, stejně jako je to také oblasti Asie. Stále se však rozšiřuje dále.

Počet klientů HomeCredit se neustále zvyšuje

Není to jenom vysoký objem poskytnutých finančních úvěrů. Je to také počet klientů, na kterých lze poměrně dobře demonstrovat to, jak dobré má HomeCredit vybudované jméno. Konkrétně si u ní o úvěr požádalo na 43 milionů klientů. A to jak online, tak i v rámci sítě kontaktních poboček, kterých je celosvětově přes 162 tisíc. Aby bylo dosaženo maximálního komfortu spojeného se službami, zaměstnává tento poskytovatele téměř 60 000 zaměstnanců, kteří jsou kdykoliv připraveni vyhovět potřebám svých klientů. A to nejenom u nás.